
Antialiasing sa delí na vela častí a tu sa dozviete ktora časť antialiasingu znamená a čo doplňuje.
fsaa = Full Screen AntiAliasing = prvý antialiasing ktorý bol neskôr nahradený typom "msaa" kvoli velkým zatažiam na staršie typy "gpu" čize na grafické karty alebo po skratke povedané "Graphics Processing Unit".
fxaa = Fast Approximate AntiAliasing = vylepšená verzia antialiasingu fsaa ktorá doplňuje "Post Processing" a má schopnosť používať "DirectX9".Tento antialiasing je silnejší v rendrovaní a vyhladzovaní hrán ako msaa či ssaa/fsaa.
mlaa = Morphological AntiAliasing = pôvodne bol vyrobený od intelu ale neskor sa používal v amd gpu a aj v ovládačoch. Rendrovanie tohto antialiasingu je na úrovni fsaa a ssaa. Tak ako fsaa aj mlaa dokaze používať "Post Processing" a vyhladzovať hrany navzájom. Neskôr bol tento antialiasing nahradený smaa.
msaa = Multisample AntiAliasing = novšia verzia antialiasingu ktora dokáže rendrovať "Post Processing" do každého "pixelu" v hre zatial čo ssaa dokáže iba niekedy rendrovat "Post Processing" pri hranách. Msaa vyžaduje pri vysokých rozlíšeniach aj silnejšiu gpu.
smaa = Subpixel Morphological AntiAliasing = vysoko používa "Post Processing" a zameriava sa na ostrosť vyhladzovania hrán v hrách. Je lepší ako fxaa a mlaa.
ssaa = Supersampling AntiAliasing = možme ho poznať aj pod antialiasingom fsaa. Typ tohto antialiasingu je veľmi náročný pre gpu a využíva nielen vyhladzovanie hrán, ale aj dopĺňa reálne "filtrovanie textúr".
qsaa = Quincunx Super Anti-Aliasing = antialiasing bol navrhnutý pre vylepšenie antialiasingu msaa. Qsaa má hodnotu napr. 2xQsaa =3xMsaa.
csaa = Coverage Sampling Antialiasing = Typ tohto antialiasingu bol navrhnutý pre gpu od Nvidie séria 8. Csaa zmierňuje využívanie gpu ako msaa. Má učinok ako 8x až 16x msaa ale pri úplnom načítaní gpu na účinok iba 4xmsaa a zmierňuje počet "Samplov" pomocou tvorby nových krytých "Samplov".
txaa = Temporal AntiAliasing = Najnovší typ antialiasingu od Nvidie ktorý sa používa v serií 600 a 700 gpu kartách. Pracuje na základe vyhladzovania hrán pomocou film scén. Ak spojíme txaa a msaa dosiahneme najlepšieho vzhladu v hrách bez jedinej hrany. Txaa používa "DirectX11" a aj "Post Processing".
Používa sa iba v niektorých hrách ako -Call of Duty Black Ops 2,Assasin´s Creed 3, Crysis 3, Neverwinter, Secret World a Splinter Cell Blacklist-.
Mohli ste si všimnút : počaš čítania som niektoré nevysvetlené slová dal do " " čo znamená že budú v dalšej časti vysvetliviek vysvetlené :)